آشنایی با گونه های مختلف قناری در دنیا + لینک دانلود صدای قناری

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
برای سفارش تبلیغات کلیک کنید

کلمبوس فانتزی
این یک تخصص آمریکایی است که در دهه 1920 و از ترکیبی از هارز ، یورکشایر ، لنکشایر ، گلستر و نورویچ قناری توسعه یافته است. این شهر به جای مردی که در سال 1492 آبی اقیانوس را قایقرانی کرده است به نام این شهر شناخته شده است. حدود 150 میلی متر اندازه دارد و یکی از انواع "پوره" است ، با یک منقار کوتاه ، یک سر و سینه گرد و گردن ضخیم. . همچنین دارای تاج است.

هلال
قناری هلالی پس از تلاش برای پرورش دهندگان سعی در ایجاد پرنده نهایی هلالی با ترکیب نهرهای نورویچ و لنکشیر ایجاد کرد. بنابراین پرهای سر بسیار چشمگیر هستند. اما این پرنده به اندازه زرق و برق محبوب نیست ، و در نتیجه بسیار نادر است. این بزرگ است و به 170 میلی متر (6.7 اینچ) می رسد.

فیفا یا فیفی فانتزی
این نسخه مینیاتوری از Canary Border است که در اواسط قرن بیستم میلادی در فیف ، اسکاتلند پرورش داده شده است. در 114 میلی متر (4½ اینچ) کوچکترین گونه رایج قناری است.

پر شده
این پرندگان دارای پرتوهای جهش یافته شده اند و ظاهراً از طوفان وارد شده اند. بسته به دیدگاه شما ، اثر یا زیبا یا کثیف است. پرها به جای اینکه مستقیماً از سر تا دم پایین بیایند ، به سمت داخل ، به سمت بالا و خارج در مکانهای مختلف پیچیده می شوند. نواحی آسیب دیده شامل قسمتهای پشت ، قفسه سینه و پهلوها است که سازندهای پر آنها به ترتیب به عنوان گوشته ، جبوت / خز و باله نامیده می شوند.

خود پرندگان از قناریهای هلندی در دهه 1800 ساخته شدند. امروزه انواع مختلفی از سرخ شده وجود دارد که محبوب ترین آنها پاریسی (یا پاریس فریل) ، کمی هیولا تا 210 میلی متر (8.25 اینچ) است که از دهه 1850 در نمایش های قناری یک ویژگی محسوب می شود.

قناری پرشده
فریل هلند شمالی و هلند جنوبی فریل نیز محبوب هستند که 4 سانتی متر کمتر از پاریس دارند. علیرغم نام ، اینها به ترتیب در بلژیک و فرانسه ، از گونه های بلژیکی که به عقب رانده شده بود ، توسعه یافتند. اینها پیشوای ژنتیکی قلاب مانند کرکس هستند که امروزه در بسیاری از گونه های قناری سرخ شده مشاهده می شود. این گرایش در هامبک فریل برجسته ترین است. سایر انواع نادرست شامل Gibber Italicus از جنوب ایتالیا است. Makige Frill از ژاپن؛ Melado Tenerife (Melado Tinerfeno) از Tenerife؛ Giboso اسپانیایی (Giboso Espanol)؛ و سوئیس فریل

در کل ، حدود 20 نوع قناری شناخته شده وجود دارد. سایر محبوب ترین آنها شامل شمال فریدون از فرانسه است. پادوان (یا پادوان) از پادوا ، ایتالیا؛ Gigant Frill عظیم ایتالیایی (با نام Arricciato Gigante Italiano Canary) ، که حداقل طول آن 210 میلی متر (8 اینچ) است. و دو نوع کم رنگ (هر دو فقط 125 سانتی متر (5 اینچ) طول) ، فلورین (فیورینو) از فلورانس در ایتالیا ، و مهرینگگر از مهرینگ در آلمان.

زرق و برق
The Gloster - که در ابتدا به زبان Gloucester بود ، اما ثابت کرد که برای پرورش دهندگان خارج از انگلستان گیج کننده است - در اواخر قرن نوزدهم به عنوان انواع مختلفی در Gloucestershire توسعه داده شد ، و اکنون پرنده ای بسیار محبوب است. محبوبیت آن در دهه 1960 به اوج خود رسید ، زیرا آرایش بالای پرهای روی سر آن باعث شده است تا مانند کارتون بیتل به نظر برسد.

انواع آن کوتاه و چمباتمه است و فقط 120 میلی متر (4.75 اینچ) دارد. از طریق عبور از هرز ، مرز و قناری هلالز به وجود آمد. "کلاه گیس" پر در واقع در تمام پرندگان وجود ندارد - آنهایی که با آن Coronas نامیده می شوند ، و کسانی که بدون آنها Consorts هستند ، یا Plainheads هستند. Coronas را نمی توان در کنار هم پرورش داد ، زیرا به دلیل پیچیدگی های ژنتیک و تولید خون ، جوجه ها هرگز زنده نمی مانند.

هارلوین پرتغالی
این پرندگان بسیار باهوش ، با پشتی مستقیم و سینه گرد مانند بزرگان کوچک گروهبان هستند. آنها در انواع هلالی و غیر هلالی آمده اند و 160 میلی متر (6.25 اینچ) را از منقار تا نوک دم اندازه گیری می کنند. گفته می شود صدای قناری پرتغالی طرفداران بسیار زیادی دارد.

ایرلندی فانتزی
سهم اصلی ایرلند در گلدان ذوب ، این پرندگان کوچک و راست (با طول 127 میلی متر (5 اینچ)) است ، بدون اینکه اکثر گونه های کوچکتر آنها را شکوفا کنند.

جاسپه
این تازه وارد است ، در 10 سال گذشته توسعه یافته است. این پرنده ای با رنگ های رقیق یا پاستیل است و محصول یک ژن غالب است - یعنی Jaspe که با Jaspe دیگری پرورش یافته است همیشه یک Jaspe تولید می کند. این جهش از طریق تلاقی با سه گونه سیسکین وحشی به استخر ژن قناری وارد شده است ، اگرچه این نژاد اکنون بدون نیاز به هیبریداسیون در حال خودسوزی است.

لنکشایر
همچنین به عنوان منچستری فانتزی یا منچستر کوپی معروف است. قد بلند ، نازک و هلالی هستند و اندازه آن تا 230 میلی متر (9 اینچ) بزرگ است. آنها در اوایل قرن نوزدهم توسعه یافته اند و از آنها برای افزودن اندازه به گونه های بعدی استفاده شده است.

مارمولک
این پرندگان برای اولین بار در قرن 17th در فرانسه جدا و انتخابی پرورش داده شدند. آنها در اواخر آن قرن وقتی که پروتستان هاگوگان فرانسوی از آزار و شکنجه در کشور خود گریختند ، با توزیع گسترده تر توزیع شد و حیوانات خانگی مارمولک مارمولک را با خود برد. تنوع تقریباً پس از جنگ جهانی دوم ناپدید شد ، هنگامی که ترکیبی از بیماری و یک جامعه فاضلاب قناری که به طور غیرقانونی اشغال شده بود نمونه ها را به چند ده کاهش می داد. پس از جنگ ، پرورش دهندگان - و از این رو سوسمارها - راهپیمایی کردند و همچنان یکی از محبوب ترین نوع قناری ها است. آواز آن در میان کم نظیر ترین قبیله خود قرار دارد. اما ، دوباره ، به همین دلیل پرورش نیافته است.

این نام از نشانه های هلال سیاه شکل در قسمت پشتی و سینه پرنده نشات گرفته است و نشان دهنده روکش فلس خزنده است. اثر بسیار چشمگیر است و به آن زوزه زدن و قایقرانی (به ترتیب در پشت و سینه) گفته می شود. مارمولک ها همچنین دارای یک تشک بیضی یا دایره ای از پرهای ضخیم تر از معمول در بالای سر هستند و ظاهر کلاه را نشان می دهد. الگوی پوسته پوسته شدن بعد از اولین قتل پرنده کمتر برجسته می شود (و به تدریج با پیر شدن قناری از بین می رود) ، بنابراین برندگان نشان می دهند که همیشه پرندگان جوان ، قبل از غرق شدن هستند.

نورویچ
اینها "صخره های برقی" اصلی بودند ، (و برای تولید هلال ، که به نوبه خود در استخر ژن های Gloster پرتاب می شدند) با لنکاشیرس های هلالی ترکیب شدند. این تنوع در اوایل قرن 18 توسط مهاجران فلم در شرق آنگلیا آورده شد. پرندگان بزرگتر از متوسط ​​هستند ، با پرهای کرکی و حجیم سر ، حتی در صورت عدم وجود تاج.

عامل قرمز یا روبینو
این یک هیبرید واقعی است ، تلاقی بین قناری زرد و سیسکین قرمز ( Carduelis cucullata ). رنگ از صورتی و نارنجی تا سایه های عمیق تر از قرمز متغیر است و پرنده برای معرفی رنگ قرمز با بسیاری از انواع دیگر ترکیب شده است. پرندگان فاكتور قرمز برای حفظ رنگ در هنگام خلط آور شدن و جوانه زدن پرهای جدید ، به رژیم غذایی سرشار از بتاكاروتن نیاز دارند.

روبینو قناری

اسکاتلندی یا اسکاتلندی فانتزی
این نوع از قناریان بلژیک در اوایل قرن نوزدهم با تمرکز روی وضعیت خمیده حمایت می شد. گلاسکو و دشت مرکزی اسکاتلند زمین اصلی پرورش بودند ، از این رو عنوان اولیه آن "گلاسکو دان" بود.

بدن نازک و خم شده نیز نام مستعار The Bird o 'Circle را قرض داده است. این پرنده ترین عجیب و غریب است ، از آنجا که پرورش داده شده است تا حد ممکن به یک نیم دایره در مشخصات نزدیک شود (یا یک چهارم دایره ، برای دقیق تر بودن) ، از نوک منقار خود تا نوک دم آن . سه شانس اسکاتلندی با هم باید یک دایره کامل را تشکیل دهند - یک فکر عجیب.

Llarguet اسپانیایی
این پرنده دیگری است که به طول باریک و حالت ایستاده (به حالت ایستاده و در حالت ایستاده) قرار دارد. همچنین یک قطعه بزرگ ، در 170 میلی متر (6.7 اینچ) ، با یک دم بلند و باریک قابل توجه با نوک چنگال قابل توجه است. در مناطق Castelo و Valencia اسپانیا توسعه یافت.

راز اسپانیایی
این پرنده در قرن نوزدهم در اسپانیا به عنوان یك خواننده كوچك پرورش یافت ، اگرچه در پرندگان نشان می دهد كه به عنوان "قناری ترانه ای" طبقه بندی نمی شوند. این یک ساختمان کوچک است ، به طول 115 میلی متر (4½ اینچ) ، یک ساختمان باریک و یک سر کوچک.

ستادورد
اینها برای اولین بار در دهه 1980 در Staffordshire ساخته شد ، در یک تلاش موفق برای تولید یک پرنده کوچک هلالی با یک رنگدانه قرمز. این عبور از قناری های Gloster دارای پرندگان قرمز رنگ است (به بالا مراجعه کنید).

وارویک
این نوع از نظر موضوعی متنوع قناری در اواسط دهه 2000 میلادی به یک تغییر پذیرفته تبدیل شد. این پرنده کوچک ، به طول 114 میلی متر (4.5 اینچ) است ، با یک بدن تخم مرغ شکل ، یک رنگ زرد عاج و یک تاج.

یورکشایر
در 152 میلی متر (6 اینچ) ، با ظاهری بدون گردن ازدواج با یک موضع بسیار قائم ، این تنوع نام مستعار گاردمن را به دست آورده است. این دومین بزرگترین (مانند طولانی ترین) نوع قناری است که معمولاً در دسترس است. این نخستین بار در اواسط دهه 1800 در برادفورد ، یورکشایر به عنوان انواع مختلف جدا شد و تا دهه 1930 به کمال توسعه یافت. این یک تکه از تک تک شهرها بود که پرورش دهندگان یورکشایر با ساختن پرنده ای نازک تر و براق تر سعی در بهبود انواع موجود Lancashire داشتند.

منبع:https://www.omlet.co.uk/

نویسنده:

تاریخ: پنجشنبه 01 اسفند 1398 ساعت: 16:29

نظرات()

تعداد بازديد : 15

به این پست رای دهید:

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

تبلیغات

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آرشیو

آمار

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب : 94
کل نظرات : 0
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 0
آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز : 81
بازدید دیروز : 0
ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز : 0
آي پي امروز : 1
آي پي ديروز : 0
بازدید هفته : 81
بازدید ماه : 96
بازدید سال : 390
بازدید کلی : 2,735
اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی : 3.215.79.116
مرورگر :
سیستم عامل :
امروز : سه شنبه 25 خرداد 1400

ورود کاربران


رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد